Ahşap Pan Akustik Ahşap Paneller

AnasayfaAhşap Pan Akustik Ahşap Paneller

Ahşap Pan, ahşap rende talaşı (yünü) ile çimentonun özel metotlarla levha haline getirilmesiyle oluşan ses izolasyon malzemesidir. Çimento, ağaç liflerinin tabii elastikiyet özelliğini muhafaza eder ve levhalara süresiz dayanıklılık sağlar.

Ahşap Pan levhalar ara duvar, tavan, zemin ve çatı konstrüksüyonlarında kolaylıkla kullanılır. Binalar yeterli derecede, yüksek ısı ve ses izolasyonu bulunan levhalar ile izole edildiğinde %50′ye varan ısı tasarrufu sağlanır.

Ahşap Pan levhaların gözenekli yapısı sıva tutuşunu sağlamlaştırır. Binaların çekirdek, iç ve dış (MANTOLAMA) izolasyonunda kolaylıkla kullanılır.

Ahşap Pan levhalarının aynı zamanda sese karşı olan izolasyon yeteneği de yüksektir. Okul, hastane, sinema, müzik salonları, TV stüdyoları endüstri binaları, modern çiftlik, plaj ve turistik tesislerin ara duvarları, tavan ve zeminlerinde kullanılarak her türlü sesin başka kısımlarda duyulmasını, rezonansını önler. Soğuk hava depoları inşaatlarında emniyetle kullanılır.

Ahşap Pan levhaları kat aralarında ses ve ısı izolasyonu için kullanılırken yükseklik ve alandan kaybı önler, büyük tasarruf sağlar.

Yangına karşı olan mukavemeti ve dayanıklılığı ile bugünkü inşaat izolasyonunda baştaki sırasını almıştır. (Yanmazlık DIN B1) Ayrıca yüksek rutubet ve neme dayanıklıdır. Detaylı teknik özellikleri tabloda bulabilirsiniz.