Ses Yalıtım Malzemeleri

AnasayfaSes Yalıtım Malzemeleri

Ses yalıtım malzemeleri, mekandaki şikayet ve isteklerinize göre değişmektedir. Ses yalıtım malzemeleri arasında doğru seçimi yapabilmek için mutlaka keşif yapılmalıdır. Her ürünün kendine has ayrı özellikleri bulunmaktadır. Bazı ses yalıtım malzemeleri için çeşit ve renk modelleri mevcuttur.

Amaçları var olan tüm sesleri azaltarak rahatsız edici özelliklerini ortadan yok etmesidir. Ses yalıtım malzemesi kendine öz özellikleri kullanarak uygulanan alanlarının da belirlenmesini sağlar. Bir çok yerde sesin rahatsız edici olması da bu sayede engellenebilmektedir. Kalabalık yaşam alanların oluşması, yüksek seste çalışan makineler ya da diğer faktörler sesin giderek rahatsız edici bir hal almasına neden olur. Bu da zamanla insanlarda hem fiziksel hem de zihinsel sorunlara yol açar.Ses yalıtımı sesin oluştuğu her ortam için yapılabilmektedir.

Ses Yalıtım Malzemeleri

Ses yalıtım malzemesi grubundan olan süngerler uygulamalarda en sık kullanılan ürünlerdendir.Akustik düzenlemeler için akustik süngerler, yüksek sesleri kesmek,ses izolasyonunu yapmak için ise bariyerli süngerler,orta derecedeki sesleri kesmek için bondex süngerpan kullanılır.

Süngerlerin dışında zeminler veya süngerler ile birlikte güçlü ses izolasyonu sağlayan malzemeler mevcuttur. Zeminlerde titreşim ve darbe emici malzemeler genellikle kauçuk ürünlerdir.Tabanı kauçuklu zemin ses yalıtım halısıda zeminlerde tercih edilir.Temizlenmesi kolay bir üründür.Duvarlarda heraklit levha veya ısı yalıtımıda sağlayan taş yünü tercih edilir.