Akustik Sünger

AnasayfaAkustik Sünger

Yanmaz akustik sünger, yanmaya karşı alev geciktirici yapısı ile mükemmel ses yutum değerlerine sahip, yüksek performanslı akustik köpüktür. Ses yutma performansı çok iyi olan bu ürün, yüksek hava hızlarında bile herhangi bir aşınmaya maruz kalmaz.


Hava içerisinde parçacıklar halinde yayılmaz.
Orta ve yüksek frekans aralığında maksimum performansta çalışan yanmaz akustik süngerler, kurşun&pvc bariyer gibi malzemelerin eklenmesi ile sesin akustik düzenlemesinde ve sesin yalıtımında yüksek performans gösterirler.
İçeriğindeki kimyasallar zararlı atık ihtiva etmez ve yanma sonucunda zehirli gaz çıkarmamaktadırlar.
Yüzey yapılarının yumurta, piramit, labirent formlarına dönüştürülerek akustik performansları arttırılır.

Akustik Sünger Nedir ?

Ses yalıtımı uygulamalarında en sık kullanılan ses yalıtım malzemeleri kuşkusuz akustik süngerdir. Gerek sesin absorbe edilmesi, gerekse yansıma problemlerinin giderilmesi için akustik sünger özellikle yüksek ses çıkarılan ortamlarda ve kayıt ortamlarında kullanılmaktadır. Sesin ortamda dönmesini ve yüksek frekansların yansımasını engellemekte öncelikli araç olan sünger yanmaz ve anti bakteriyel yapısı ile aynı zamanda sıhhi bir malzemedir.  Güvenle kullanılabilir ve değindiğimiz gibi aynı zamanda bir yangından korunma elemanı olarak da kullanılabilir.

Akustik Sünger Nerelerde Kullanılır ?

Gürültü ihtiva eden tüm ortamlarda akustik düzenleme amaçlı, jeneratör odalarında, kompresör kabinlerinde sanayi makinelerinin kabinlerinde, havalandırma kanallarında ses sönümleyici olarak kullanılırlar
Otomotiv ve beyaz eşya sektöründe motor seslerinin yalıtımında kullanılırlar.