Bariyerli Süngerpan

AnasayfaBariyerli Süngerpan

Bariyerli süngerpan, ile epdm adı verilen ses yalıtım bariyerinin birleştirilip daha etkili performans elde edilmesi amacıyla kullanılan ses izolasyon malzemesidir. Bu malzemeleri ayrı ayrı ele alıcak olursak süngerpan sıkıştırılmış ses yalıtım süngeridir. Ses kesici özellikte bir üründür.

Ses yalııtm uygulamalarında şiddetli gürültü olan ortamlarda yetersiz kaldığı durumlarda ses bariyeri ile beraber kullanılmaktadır. Ses bariyeri, yüksek yoğunlukta elde edilen ses kesici özelliği bulunan bir üründür. Zemin, tavan ve duvar ses yalıtım uygulamalarının hepsinde kullanılabilmektedir. Süngerpanın arasına lamine edilerek kullanılabilmektedir.

 

Bariyerli süngerpan ortamlar arası geçiş yapan gürültüler, bir mekanda oluşan seslerin dışarı sızmaması yada dış ortamdan bir mekanın içine giren seslerin engellenmesi amacıyla kullanılmaktadır. Yüksek yoğunluktaki ses kesici iki malzemenin birleşiminden oluşturulan bu malzemenin ses yalııtm performansı mükemmeldir.

Bir çok mekanda, ses yalıtım ihtiyacı duyulan her ortamda kullanılabilmektedir. Özel yapıştırıcısı ile yapıştırılarak uygulanmaktadır. Zorlu yüzeylerde mantolama tekniğiyle uygulanabilmektedir.