Gürültü Kontrolü

AnasayfaGürültü Kontrolü

Akustik çalışmaların ilk bölümünü “gürültü kontrolü” oluşturur. Özellikle bu etap mimari tasarım ile başlar. Yapının bulunduğu çevre koşulları ile yapıyı oluşturacak hacimlerin gürültü verileri belirlenir. İç hacimlerin yerleştirilmesinde bu veriler dikkate alınarak sessizlik gerektiren bölgelerde araya ses yalıtım süngerleri uygulanarak gürültülü kısımlar ayrılır. Gerekli yerlerde dilatasyon yapılarak rijit bağlantılar önlenir..

Aksa Akustik zemin malzemeleri, Şap altı, Parke – Seramik altı ve mekanik oda yüzer döşemeleri sistemleri ile farklı detaylarda, gereksinimlere göre zemin darbe izolasyonu çözümleri sunar.

Genel olarak akustik şilte başlığı altında, farklı detaylarda, ihtiyaca göre, ses yalıtımı sağlayacak farklı tipte ve kalınlıkta ürünler, tüm zemin tiplerinde kullanılabilecek niteliktedir. Islak hacimlerde, yerden ısıtmalı sistemlerde, açık alanlarda, ağır mekanik cihaz altlarında ve yapı içindeki tüm zemin tiplerinde, ses yalıtımını sağlamak için Aksa Akustik zemin akustik şilte ürünleri kullanılabilir.